KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17003361
nr 1700 3361
Erik Jerken
(1898-1947), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1937, "Annemon". Olja på duk, 61x50 cm, yttermått inklusive ram: 70x58 cm
Erik Jerken, född 1898 i Stockholm, död 1947, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
450 kr
måndag 12 maj 2025
kl 20:43:33
100 kr
150 kr
200 kr
250 kr
250 kr
250 kr (Budbetjänt)
300 kr
400 kr